Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Maliny, maliny.

Maliny to niezwykle pyszne i pachnące latem owoce, nie wyobrażam sobie żeby ich nie było. Idealnie nadają do wypieku ciast, deserów, przetworów czy zjadane prosto z krzaczka.

Maliny to niezwykle pyszne i pachnące latem owoce, nie wyobrażam sobie żeby ich nie było. Idealnie nadają do wypieku ciast, deserów, przetworów czy zjadane prosto z krzaczka.

Maliny to bardzo delikatne owoce i należy bardzo ostrożnie z nimi postępować, należy lekko je opłukać i delikatnie osuszyć, nie należy ich przechowywać zbyt długo ponieważ mogą zapleśnieć.

Świeże maliny doskonale nadają do różnych ciast, czy to ucieranych czy do takich z galaretką. Można z nich przygotowywać różne desery. Nadają się również na przetwory, można z nich zrobić pyszny sok czy dżem.

A osobiście najbardziej lubię takie świeże i zawsze staram się przygotować z nich jak najwięcej smakołyków. Piekę różne pyszne ciasta z mnóstwem tych owoców. Nie ukrywam również, że są to jedne z mich najbardziej ulubionych owoców sezonowych. A jak jest u Was? Lubicie te owoce? Myślę, że tak. A teraz zapraszam do moich pysznych przepisów.


Pyszne i zdrowe.


Pyszne przepisy z malinami:

Ciasto ,,Malinowy obłoczek''.

Polecam bardzo pyszne i lekkie ciasto. Nie za słodkie, takie w sam raz. Idealne do popołudniowej kawy. Mięciutki biszkopt, lekka pianka, słodkie delicje i malinowo-cytrynowa galaretka to bardzo pyszne połączenie. Zapewniam, że na jednym kawałku się nie skończy. Zapraszam:)

Maliny, maliny.
Składniki:


Biszkopt:

4 jajka

pół szklanki cukru

pół szklanki mąki tortowej

pół szklanki mąki ziemniaczanej

szczypta soli

1 łyżeczka proszku do pieczenia


Pianka:

250 ml śmietanki kremówki 30 %

1 galaretka malinowa


Dodatkowo:

30 dag delicji o smaku malinowym

1 cytrynowa galaretka

2 szklanki świeżych malin


Wykonanie:


1. Białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę, wsypujemy cukier i ubijamy do całkowitego rozpuszczenia się cukru, następnie dodajemy żółtka i chwilę ubijamy. Na koniec wsypujemy obie mąki przesiane z proszkiem do pieczenia i delikatnie mieszamy. Ciasto przekładamy do blaszki o wymiarach około 21 cm x 25 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie biszkopt pieczemy około 25 minut w temperaturze 170 stopni. Upieczony studzimy.


2. Malinową galaretkę rozpuszczamy w 250 ml gorącej wody i odstawiamy do lekkiego stężenia. Dobrze schłodzoną kremówkę ubijamy na sztywno, następnie wlewamy tężejącą galaretkę i dokładnie ubijamy. Tak przygotowaną piankę wykładamy równomiernie na biszkopt. Następnie na piance układamy delicje.


3. Cytrynową galaretkę rozpuszczamy w gorącej wodzie według przepisu na opakowaniu i odstawiamy do lekkiego stężenia. Następnie do lekko tężejącej galaretki dajemy maliny wcześniej umyte i osuszone, delikatnie mieszamy i wykładamy na delicje.


4. Ciasto wstawiamy do lodówki do stężenia. Najlepiej na kilka godzin. Po tym czasie kroimy i podajemy.


5. Smacznego.

 

Ciasto brownie z malinami.

Jest to moja wersja czekoladowego ciasta brownie. To ciasto jest niezwykle wilgotne i słodkie, moje maliny były lekko kwaśne, więc smakowo wszystko do siebie idealnie pasuje. Polecam przepis i zapewniam, że na jednym kawałku się nie skończy. Zapraszam:)

Maliny, maliny.
Składniki:


Ciasto:

15 dag masła lub margaryny

125 ml oleju

1 szklanka cukru

pół szklanki jogurtu naturalnego

2 szklanki mąki tortowej

5 łyżek kakao

1 łyżeczka proszku do pieczenia

pół łyżeczki sody oczyszczonej

2 jajka


Dodatkowo:

25 dag malin


Do dekoracji:

10 dag mlecznej czekolady

5 dag białej czekolady

10 dag malin


Wykonanie:


1. Masło lub margarynę ucieramy na puszystą masę, następnie dodajemy cukier i dokładnie ucieramy, wlewamy olej i ucieramy kilka minut. Następnie dodajemy stopniowo pozostałe składniki: jajka, kakao, jogurt, mąkę, proszek do pieczenia i sodę oczyszczoną, całość dokładnie ucieramy. Na koniec dodajemy umyte i osuszone maliny i delikatnie mieszamy.


2. Tak przygotowane ciasto przekładamy do blaszki o wymiarach około 21 cm x 25 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy około 40 - 45 minut sprawdzając suchym patyczkiem czy jest upieczone. Upieczone ciasto studzimy i kroimy w kwadraty.


3. Czekoladę mleczną łamiemy na małe kawałki i rozpuszczamy w kąpieli wodnej, następnie płynną dekorujemy pokrojone kawałki ciasta. Odstawiamy do lekkiego stężenia.


4. Białą czekoladę ścieramy na tarce o dużych oczkach i dekorujemy ciasto, dekorujemy również malinami. Ciasto jest gotowe do podania.


5. Smacznego.

 

Ptysie z frużeliną malinową i bitą śmietaną.

Czy jest coś lepszego, niż pyszny ptyś? Idealny na podwieczorek, mnóstwo słodkiej bitej śmietany i lekko kwaśne owoce...zapewniam, że na jednym się nie skończy. Zapraszam:)

Maliny, maliny.
Składniki:


Ciasto:


1 szklanka wody

12,5 dag masła lub margaryny

1 szklanka mąki tortowej

3 jajka


Frużelina:

25 dag malin

niewielka ilość gorącej wody

2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej

50 ml zimnej wody

cukier do smaku


Krem śmietankowy:

330 ml śmietanki kremówki 30 %

cukier puder do smaku


Dodatkowo:

cukier puder do oprószenia ptysi


Wykonanie:


1. Ciasto: Wodę i masło lub margarynę przekładamy do garnka i zagotowujemy, następnie wsypujemy mąkę i energicznie mieszamy, aż powstanie gęsta jednolita masa, można mieszać mikserem ( ja tak zrobiłam ). Gdy masa będzie jednolita i gęsta przekładamy ją do miski i bardzo dokładnie studzimy.


2. Następnie do zimnej masy wbijamy stopniowo po jednym jajku i dokładnie ucieramy. Ciasto powinno być jednolite i dość gęste.


3. Tak przygotowane ciasto przekładamy do worka cukierniczego i na suchą niczym nie wyłożoną ani nie posmarowaną blaszkę wyciskamy rozetki, wielkości takiej jakie chcemy mieć ptysie. Następnie pieczemy w temperaturze 200 stopni przez około 30 minut do zrumienienia. Upieczone ptysie studzimy i przekrawamy na pół.


4. Frużelina: Maliny myjemy i osuszamy, następnie przekładamy do garnka, podlewamy niewielką ilością gorącej wody, tak żeby się nie przypaliły, a maliny i tak nam puszczą sok, następnie zagotowujemy z cukrem do smaku. Mąkę rozpuszczamy w zimnej wodzie i wlewamy do gotujących się malin, mieszamy i chwilę gotujemy, aż maliny trochę zgęstnieją. Następnie lekko studzimy.


5. Tak przygotowaną frużelinę nakładamy do przekrojonych spodów ptysi i odstawiamy do całkowitego wystudzenia.


6. Dobrze schłodzoną śmietankę kremówkę ubijamy na sztywno ( najlepiej w wysokim naczyniu ), następnie dodajemy cukier puder do smaku i dokładnie ubijamy. Krem śmietankowy przekładamy do rękawa cukierniczego i wyciskamy porcje na frużelinę. Nakładamy wierzchy ciasta i oprószamy cukrem pudrem.


7. Ptysie są gotowe do podania.


8. Smacznego.

 

Półfrancuskie ciastka z malinowym budyniem.

Niby proste ciastka, ale jak pyszne, zapewniam, że nie można im się oprzeć. Pyszne warstwowe ciasto przełożone pachnącym malinami budyniem. Polecam na podwieczorek. Zapraszam:)

 Maliny, maliny.

Składniki:


Ciasto:

25 dag masła lub margaryny

25 dag mąki tortowej

1 jajko

pół szklanki śmietany 12 %


Budyń:

1 budyń waniliowy ( bez cukru i na pół litra mleka )

półtorej szklanki mleka

cukier do smaku

1 łyżeczka cukru z prawdziwą wanilią

25 dag świeżych malin


Dodatkowo:

mąka pszenna do posypania stolnicy

cukier puder do posypania ciastek


Wykonanie:


1. Ciasto: Z podanych składników zagniatamy ciasto, formujemy kulę i wstawiamy do lodówki na 60 minut do schłodzenia.


2. Po tym czasie ciasto wałkujemy na posypanej mąką stolnicy i kroimy w kwadraty, wielkość zależy od nas jak duże chcemy mieć ciastka, następnie układamy je na suchej blaszce i pieczemy w temperaturze 190 stopni około 20 minut do zrumienienia. Czas pieczenia zależy od piekarnika. Upieczone studzimy.


3. Budyń: W pół szklanki mleka rozpuszczamy budyń, pozostałe mleko zagotowujemy z cukrem waniliowym, wlewamy rozpuszczony budyń i gotujemy do zgęstnienia. Budyń zdejmujemy z ognia i wsypujemy umyte i osuszone maliny, energicznie mieszamy, żeby maliny dokładnie połączyły z budyniem, dodajemy również cukier do smaku i dokładnie mieszamy. Budyń lekko studzimy.


4. Tak przygotowanym budyniem przekładamy ciastka i na koniec oprószamy cukrem pudrem. Odstawiamy do stężenia budyniu. Po tym czasie ciastka są gotowe do podania.


5. Smacznego.


Smacznych inspiracji życzę.

bietka 01.08.2017 06:57
Ale pyszności u mnie w ogródku właśnie zaczynają się malinki :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak