Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Nadziewane przekąski.

Witajcie. W tym wpisie przedstawię Wam kilka moich propozycji na nadziewane przekąski, może je zjeść na zimno jak i na gorąco. Zapraszam do wpisu. Może znajdziecie coś dla siebie.

Witajcie. W tym wpisie przedstawię Wam kilka moich propozycji na nadziewane przekąski, może je zjeść na zimno jak i na gorąco. Zapraszam do wpisu. Może znajdziecie coś dla siebie.

Takie nadziewane przekąski mogą być podawane na gorąco jak i na zimno. Te podawane na gorąco można zaserwować na obiad, ja czasami tak robię, a to co zostanie zjadamy na kolację lub tak po prostu przekąszamy. Zimne przekąski można zabrać ze sobą na piknik i to jest bardzo fajny pomysł. Nadzienie może być dowolne, na co mamy w danym momencie ochotę, możemy użyć sera białego, sera fety, sera żółtego, mięsa mielonego czy kukurydzy. Używając przy tym ulubionych ziół i przypraw. Odnośnie ciasta to można zrobić kruche lub drożdżowe. Zainspirujcie się którymś z moich przepisów i biegnijcie do kuchni, a ja życzę Wam smacznego.

 

Zapraszam po moje przepisy:

Drożdżowiec z serem białym i szczypiorkiem.

Taki drożdżowiec jest niezwykle pyszny i pachnący. Smakuje na ciepło jak i na zimno. Można przygotować na przekąskę jak i na ciepły obiad czy sycącą kolację. Bardzo polecam spróbować. Zapraszam:)

 Nadziewane przekąski.

Składniki:


Rozczyn:

3 dag świeżych drożdży

1 łyżeczka cukru

1 łyżka mąki pszennej

pół szklanki ciepłego mleka


Ciasto:

2 kopiaste szklanki mąki pszennej

1 łyżeczka soli

2 łyżki oleju

1 jajko

około pół szklanki ciepłego mleka


Nadzienie:

35 dag serka naturalnego typu President

pęczek szczypiorku

sól do smaku


Dodatkowo:

mąka pszenna do podsypania stolnicy


Wykonanie:


1. Rozczyn: Drożdże rozcieramy z cukrem, ciepłym mlekiem i mąką, następnie przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na około 15 minut, żeby rozczyn ruszył.


2. Ciasto: Do mąki wsypujemy sól, wbijamy jajko, dodajemy rozczyn i olej, następnie stopniowo wlewając mleko zagniatamy ciasto. Ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 45 minut w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Ciasto w tym czasie podwoi swoją objętość.


3. Nadzienie: Szczypiorek myjemy i dokładnie osuszamy, następnie drobno siekamy. Dodajemy do sera i przyprawiamy do smaku solą.


4. Formowanie: Wyrośnięte ciasto wałkujemy na lekko posypanej mąką stolnicy na prostokąt o wymiarach około 27 cm x 36 cm. Następnie smarujemy serkiem i zwijamy jak roladę. Tak wykonaną roladę układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Ja swoją roladę uformowałam w podkowę. Następnie nacinamy ją ostrym nożem i odstawiamy na 15 minut w ciepłym miejscu do podrośnięcia.


5. Pieczenie: Następnie pieczemy około 60 minut w temperaturze 180 stopni do zrumienienia.


6. Tak przygotowany drożdżowiec jest gotowy do podania.


7. Życzę smacznego.

 

Drożdżowe ślimaczki z serem żółtym i kukurydzą.

Takie ślimaczki są znakomitą przekąską. Smakują na gorąco zaraz po upieczeniu jak i na zimno gdy wystygną. Możne je również zabrać na piknik. Z przepisu wyszło mi 24 sztuki. Zapraszam :)

Nadziewane przekąski.
Składniki:

Ciasto:

5 dag świeżych drożdży

1 szklanka ciepłego mleka

2 płaskie łyżeczki cukru

1 łyżeczka soli

3 łyżki oleju

3 szklanki mąki pszennej


Obłożenie:

10 dag koncentratu pomidorowego

30 dag sera żółtego

pół puszki kukurydzy

zioła prowansalskie według uznania

suszone pomidory z bazylią i czosnkiem według uznania

czubryca biała według uznania


Dodatkowo:

mąka pszenna do posypania stolnicy


Wykonanie:


1. Drożdże rozcieramy z cukrem, połową ciepłego mleka i 2 łyżkami mąki pszennej. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce, żeby rozczyn ,,ruszył''.

Do mąki dodajemy sól, olej i drożdże, następnie stopniowo wlewając pozostałe ciepłe mleko zagniatamy ciasto. Ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na około godzinę.

 

2. Wyrośnięte ciasto dzielimy na dwie równe części, następnie każdą część wałkujemy na posypanej mąką stolnicy na prostokąt o wymiarach około 27 cm x 36 cm. Rozwałkowane ciasta smarujemy koncentratem pomidorowym, posypujemy ziołami według uznania, kukurydzą i serem startym na tarce o dużych oczkach.


3. Następnie ciasta zwijamy w rulony i kroimy plastry.


4. Tak przygotowane roladki układamy na blasze do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia. Należy zachować odstępy miedzy roladkami ponieważ znacznie urosną.


5. Następnie pieczemy do zrumienienia przez około 35- 40 minut w temperaturze 180 stopni.


6. Ślimaczki są gotowe do podania.


7. Smacznego.

 

Kruche pierożki z serem feta.

Pierożki z serem feta są niezwykle pyszne, kruche i wyraziste w smaku. Polecam przygotować je na przekąskę. Mogą też być dodatkiem do zup. Z moich pierożków troszkę farsz wypłynął, ale dzięki temu mają swój urok. Zapraszam:)

Nadziewane przekąski.
Składniki:


Ciasto:

półtorej szklanki mąki pszennej

10 dag masła lub margaryny

1 jajko

2 łyżki śmietany 12 %

pół małej łyżeczki soli


Farsz:

10 dag sera feta

2 łyżeczki koncentratu pomidorowego

pieprz czarny mielony do smaku

papryka czerwona słodka mielona do smaku


Dodatkowo:

mąka pszenna do posypania stolnicy


Wykonanie:


1. Ser feta ucieramy z koncentratem pomidorowym, pieprzem i papryką słodką do smaku. Nie solimy ponieważ ser jest bardzo słony.

 

2. Z podanych składników zagniatamy ciasto, następnie na posypanej mąką stolnicy wałkujemy, wykrawamy szklanką krążki, na każdy krążek nakładamy farsz serowy i zlepiamy pierożki.


3. Każdy pierożek nakłuwamy widelcem i układamy na blaszce.


4. Następnie pieczemy około 20 minut w temperaturze 170 stopni do zrumienienia.

 

5. Smacznego.

 

Drożdżowe łódeczki nadziewane mięsem.

Takie drożdżowe łódeczki możemy przygotować na obiad, ponieważ są bardzo syte. Smakują na gorąco, ale również na zimno. Możemy podać udekorowane ketchupem. Z przepisu wyszło mi 16 sztuk. Zapraszam:)

Nadziewane przekąski.
Składniki:


Ciasto:

5 dag świeżych drożdży

1 szklanka ciepłego mleka

2 łyżeczki cukru

2 łyżeczki soli

2 jajka

3 i pół szklanki mąki pszennej

4 łyżki oleju


Farsz:

25 dag surowej szynki wieprzowej

2 średnie cebule

2 ząbki czosnku

1 puszka pomidorów pelati

olej do smażenia

pół puszki kukurydzy

sól i pieprz do smaku

papryka słodka mielona według uznania

przyprawa kebab-gyros według uznania

bazylia suszona według uznania

oregano suszone według uznania


Dodatkowo:

mąka pszenna do posypania stolnicy i blaszki

masło do posmarowania blaszki


Wykonanie:


1. Mięso płuczemy,osuszamy i mielimy w maszynce. Cebule i czosnek obieramy i kroimy w kostkę. Na patelni rozgrzewamy olej, wrzucamy czosnek i cebulę, chwilę przesmażamy, uważamy, żeby za mocno nie rumienić. Dodajemy mięso i jeszcze chwilę smażymy. Następnie dodajemy pomidory pelati i całość smażymy do miękkości i zgęstnienia farszu. Na koniec dodajemy osączoną z zalewy kukurydzę i przyprawiamy do smaku solą, pieprzem, papryką słodką, bazylią, oregano i przyprawą kebab-gyros. Farsz studzimy.


2. Drożdże rozcieramy z cukrem, połową ciepłego mleka i jedną łyżką mąki pszennej. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 15 minut w ciepłe miejsce, żeby podrosły. Po tym czasie do mąki dodajemy sól, olej, jajka, rozczyn i zagniatamy ciasto w razie potrzeby dolewając pozostałe ciepłe mleko. Ciasto ponownie przykrywamy ściereczką i odstawiamy na około godzinę w ciepłe miejsce.


3. Na stolnicy posypanej mąką pszenną wałkujemy ciasto i wykrawamy krążki o średnicy około 12 cm. Na każdy krążek nakładamy porcje farszu. Następnie zlepiamy dwa brzegi formując łódeczkę.

Smacznych inspiracji życzę.


4. Tak przygotowane łódeczki układamy na blasze posmarowanej masłem i posypanej mąką. Należy zachować odstępy, bo znacznie urosną.


5. Następnie pieczemy około 45 minut w temperaturze 180 stopni do zrumienienia.


6. Smacznego.


Smacznych inspiracji życzę.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak