Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Inne- pytania użytkowników

Masz pytania dotyczące gotowania, przyrządzania potraw lub wyposażenia kuchni?
Interesuje Cię dieta oraz przepisy wegetariańskie?
A może zastanawiasz się, o czym warto pamiętać, robiąc zakupy?
Sprawdź, czy ktoś już nie zadał pytania, które Cię nurtuje. Jeśli go nie znajdziesz, dodaj swoje pytanie.

borgia

Zadanych pytań: 89

15.01.2014 14:34

Lekcja polskiego nr 2. "Także" - wyraz na tyle skomplikowany, że robimy błędy. Także w sumie znaczy dodatkowo - używany bardzo często także w kuchni. Bierzemy do zupy bulion, warzywa, przyprawy. Także i mięso znajdzie tam swoje miejsce. Ale chyba wielu zaskoczę jest także i "tak, że" - jako wnioskujące zadany problem. Mam na myśli wyciąganie wniosków lub wniosku jednego. I to jest problemem. Można tę zupę ugotować normalnie, można i długo... tak, że powstanie nam gęsty wywar. Nie ma znaczenia, czy taki nam

Odpowiedzi (13)

Czyki

Zadanych pytań: 72

15.01.2014 17:24

Fajnie jest nie zauważać błędów, które ktoś popełnił, bo czasem je robimy, bo się spieszymy, a czasem, bo tak myślimy, że się pisze. Pewnie każdy z nas w swoim życiu "nagryzmolił" nie jeden błąd, także nie bierzmy sobie wszystkiego do serca i idźmy dalej:):)

borgia

Zadanych pytań: 89

15.01.2014 17:26

Joasiu Gralik... oj - odpisywałam wcześniejszej Joasi :). Musiałam wyjść i nawet... nie przeczytałam Twojej odpowiedzim która wyskoczyła w trakcie mojego pisania. Ja też robię błędy - bardziej stylistyczne. Bardzo często, gdy w trakcie pisania coś mi to pisanie przerwie. Lub ktoś - a to nawet dosyć często się zdarza. Fatalnie to potem brzmi i zdaję sobie z tego sprawę. Asieńki drogie - ja cenię każde zdanie i wiem dobrze, że wielu może takie podejście jak moje przeszkadzać, ale lepiej wytknąć paluchem raz a dobrze ;). Joanno RS (tak będzie czytelniej) - ja chyba za karę mam w domu dwóch dysorto... Naprawdę. Najgorsze, że jest to genetyczne. Braku wiedzy nie mogę im zarzucić, ani braku oczytania - a tylko psioczę, że nie ma już nauki kaligrafii w szkołach, gdy przyjdzie mi ich pismo odszyfrować. Nie śmiem - między innymi z tego powodu - wytykać błędów ortograficznych. Chodziło mi o znaczenie słów.

mysza666

Zadanych pytań: 371

15.01.2014 21:05

Mnie najbardziej rażą błędy ortograficzne, takie "grzechy główne" i stawianie przecinków w nieodpowiednich miejscach, lub pomijanie ich, bo zdanie często nabiera innego znaczenia. Kropka, bo jeszcze popełnię jakiś niewybaczalny błąd ;)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak